W przyszłą niedzielę 20 maja będziemy gościć w naszym klasztorze o . Karola Pielę, misjonarza z Boliwii, który wygłosi Słowo Boże i przed kościołem poprosi o wsparcie dla misji w Boliwii.

Święto chrześcijańskie. Dzień zesłania Ducha Świętego, zwany też Pięćdziesiątnicą (Pentecoste), potocznie Zielonymi Świątkami, jest w chrześcijaństwie świętemruchomym i przypada 49 dni (7 tygodni) od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, a więc przypada również w niedzielę.

6 maja przypada kolejna rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ojca Euzebiusza Huchrackiego. Z tej racji wspólnie z gminą Miejska Górka organizujemy 5 i 6 maja DNI EUZEBIAŃSKIE. Już teraz zachęcamy wiernych do modlitwy za naszego kandydata na ołtarze i czynnego udziału w umacnianiu kultu tego Świadka Wiary.

Nabożeństwo majowe (zwane potocznie majówką) – nabożeństwo odprawiane w maju w Kościele katolickim ku czci Matki Bożej, podczas którego odmawia się lub odśpiewuje Litanię Loretańską oraz modlitwę Pod Twoją Obronę. W naszym Kościele nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18:00, a w niedzielę o 16:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.